Miért tartunk haszonállatokat?
Miért gazdálkodunk regeneratív módszerekkel?
A haszonállattartás lényege, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítod, és tisztelettel, szeretettel bánsz az állatokkal. A kiválló minőségű húsok előállítása rengeteg felelőséggel és sokkal előbb kezdődik, mint hogy vákuumcsomagolva kézhez kapod. A tudatos gazdálkodás kéz a kézben jár a tudatos természetvédelmi és rekultívációs feladatokkal, amit regeneratív mezőgazdaságnak nevezünk. Itt a nagy összességet, az ökoszisztémát, a biodiverzitást és a munkánk környezeti hatását, tájba illeszthetőségét is figyelnünk kell, amelynek a kézzel fogható eredménye az, amit végül megeszünk. Ám a köztes folyamatok hosszúak és ezek határozzák meg a végeredményt.
A bükki dombság üledékes, vulkanikus talaja, ha tápanyagban nem is gazdag, de fűfélékben és gyógynövényekben rendkívül változatos, így jöhet létre a TERROIR művészete, azaz, hogy a környezeti, éghajlati adottságok meghatározzák az előállított növények, húsok és élelem minőség, ízét specifikusan a tájegységre vonatkozóan.
A vándoroló legeltetéssel állataink folyamatosan karban tartják a legelőket, tápanyagokkal látják el, amelyeket a kapirgáló baromfik és az esőzés juttat a talajba, így humusszal ellátva és gazdagítva a talajéletet. Ez lehetőséget biztosít azokon a tápanyagszegény területeken, ahol az elmúlt évek monolkulturális mezőgazdasága kizsákmányolta a talajt, leszűkítve ezzel a vadon élő állat- és növényfajokat, teret adva az invazív fajoknak.
A legeltetés indításával és a patások megjelenésével párhuzamosan évről évre több vadon élő állat jelenik meg és kapcsolódik be újra az ökoszisztémába. Több madár, rovar és kisemlős jelenléte erősödik a területen, ez pozitív eredménye a gazdálkodásnak, annak hogy az út és a mód, amit választottunk előrébb viszi a környezetünket is.
Az ökológiai lábnyom szempontjából a kisgazdaságok fenntartható mennyiségű termelése és ésszerű környezetformálása összevethetetlenül jobb, egészségesebb és kímélőbb, mint a nagyüzemi állattartás és növénytermesztés, vagy a külföldről importált gyümölcsök és zöldségek szállítása, tartósítása és nem utolsó sorban beltartalmi értékei is magasabbak.
Célunk, hogy többen felismerjék a holisztikus mezőgazdaság jelentőségét, lehetőségeit és bátran nekifogva ÉLETET biztosítsunk a jövőnek és a világunknak.